Hrvatski taekwondo savez

9. svibnja 2024. -

Hrvatskoj tri medalje u Beogradu na prvom danu Europskog prvenstva

Na Europskom taekwondo prvenstvu koje se održava u u Beogradu od 9. do 12. svibnja, hrvatska taekwondo reprezentacija je već prvog dana osvojila tri medalje. Rekli bismo “tri od tri” s obzirom da su sva tri naša natjecatelja koja danas nastupaju (a od ukupno petnaest na Prvenstvu) osvojila medalju.

Bruna Duvančić (TK Marjan): Bronca -49kg

Bruna Duvančić je treće mjesto i brončanu europsku medalju osvojila pobjedama nad Grkinjom (2:0) i Šveđankom (2:0), a reprezentativka Turske joj se našla na putu do finala (0:2)

Matea Jelić (TK Marjan): Bronca – 73kg

Matea Hrvatskoj donosi broncu pobjedama nad predstavnicom Bosne i Hercegovine (2:0) te u četvrtfinalnoj borbi protiv članice reprezentacije Srbije (2:1). U borbi za finale, Mateu je zaustavila Francuskinja (0:2)

Josip Teskera (TK DIV Knin): Bronca -54kg

Iako je u napetom i atraktivnom polufinalu s puno preokreta, turski reprezentativac s kojim se Josip i ranije susretao ovaj puta odnio pobjedu, naš predstavnik je prethodno odličnim borbama protiv predstavnika Švedske (2:0) i predstavnika Azerbajdžana (2:1) osvojio brončanu medalju.

Protekao je odličan dan za hrvatski taekwondo, a naša reprezentacija se sljedećih nekoliko dana nastavlja boriti za medalje na prvenstvu starog kontinenta.

Sutra nastupaju Jan Flegar (-58kg), Ivan Šapina (-87kg), Mia Tukić (-53kg) te Magdalena Matić (+73kg)