Hrvatski taekwondo savez

22. travnja 2024. -

Marta Šebalj treća u Europi – Lublin 2024 ITF EP

Na Europskom prvenstvu u ITF Taekwondo-u održanom u Lublinu (Poljska) od 17. do 21. ovog mjeseca, Marta Šebalj iz TK Slatina je osvojila broncu u ITF sportskoj borbi. Marta je nastupila u kategoriji do 52 kg u konkurenciji mlađih juniorki. Ždrijeb ju je u osmini finala naveo na predstavnicu Irske Chloe Hennesssy. Sjajnom borbom talentirana predstavnica Tekwondo kluba Slatina s 3:1 je pobijedila Irkinju i prošla u četvrtfinale gdje ju je čekala domaća predstavnica Malwina Borodziuk. Ulog u toj borbi bila je medalja, a i pod tim velikim pritiskom Marta je pružila još jednu predstavu za pamćenje te ponovno s 3:1 prošla dalje među najbolje četiri. U toj borbi za finale mađarska predstavnica Csenge Kiss Zsofai je ipak bila bolja i zaustavila pobjednički niz mlade slatinske borkinje (radio Slatina). Ovo je bilo prvo izadnje AETF Europskog prvenstva na kojem je bila uključena dobna skupina “pre-junior”, odnosno kadeta, što ovom uspjehu daje dodatnu težinu.

Na nastupu čestitamo i ostalim borcima iz Hrvatske te trenerima koji su ih vodili kroz borbe.