Hrvatski taekwondo savez

23/09/2024 -

Teskera i Kičema zlatni na G-1 Polish Openu u Varšavi!

Hrvatski taekwondoisti su imali odlične nastupe na Polish Open G1 natjecanju održanom u Varšavi ovog vikenda. Sa zlatnim medaljama su se istaknuli Josip Teskera iz DIV Knin te Helena Kičema iz TK Novi Zagreb. Josip teskera iz TK DIV Knin je na ovom turniru nastupio u kategoriji -58kg koja je iznad njegove uobičajene -54kg, a opet uspostavio dominaciju i do medalje došao s četiri pobjede. S 2:0 u rundama je svladao Poljaka, kao i borca iz Velike Britanije u sljedećem kolu. U polufinalu je protiv Libanonca odnio pobjedu s 2:1, da bi zlato proslavio nakon pobjede u finalu protiv borca iz Albanije.

Josip Teskera, TK DIV Knin

Helena Kičema iz TK Novi Zagreb je prvo mjesto u kategoriji -62kg osvojila pobjedama u čak pet mečeva. S rezultatom 2:0 u rundama je svladala prve dvije protivnice – iz Estonije i Njemačke, dok je Ukrajinku, Litvanku na putu do finala svladala s 2:1 te “trend” nastavila i u finalu gdje je na koncu s 2:1 pobijedila borkinju iz Češke i osvojila zlatnu medalju.

Helena Kičema, TK Novi Zagreb

Ovo natjecanje je okupilo više od 600 natjecatelja u kadetskom, juniorskom i seniorskom uzrastu. Najbrojnija je bila upravo seniorska konkurencija. Osim dva zlata Josipa i Helene, u seniorskoj konkurenciji broncu je osvojila Helena Dujmić iz TK Dubrave, kao i Ivana Arelić iz TK Orion. U juniorskoj konkurenciji srebrnu medalju je osvojila još jedna članica TK Novi Zagreb – Tara Marinić.